Fundusze Grayscale’s Bitcoin Cash i Litecoin dostępne w obrocie publicznym

Bitcoin Cash i Litecoin to obecnie zbywalne fundusze oferowane przez Grayscale.
Fundusze te są notowane pod notowaniami BCHG i LTCN.
Akredytowani inwestorzy nabyli już akcje w drodze oferty prywatnej.

Grayscale
Firma Grayscale Investments, zajmująca się zarządzaniem aktywami cyfrowymi, ogłosiła 17 sierpnia, że jej Bitcoin Cash i Litecoin Trusts są obecnie przedmiotem publicznego obrotu. Akcje tych dwóch trustów będą przedmiotem obrotu na rynkach pozagiełdowych pod hasłem BCHG i LTCN.

Bitcoin Cash i Litecoin dołączyły do Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), Ethereum Trust (ETHE), Ethereum Classic Trust (ETCG) i Digital Large Cap Fund (GDLC) jako publicznie zbywalne.

Amerykańscy inwestorzy w papiery wartościowe będą mogli handlować Bitcoin Cash i Litecoin bez konieczności samodzielnego kupowania i przechowywania aktywów. Wcześniej te trusty były dostępne tylko dla profesjonalnych inwestorów. Akredytowani inwestorzy zakupili już 6.028.000 akcji BCHG i 2.500.800 akcji LTCN.

Grayscale ETH

Grayscale oferuje obecnie kilka różnych produktów inwestycyjnych w kryptokursach, m.in. Bitcoin, Ethereum, XRP, Stellar Lumens i Zcash. Bitcoin Up i Ethereum to dwie najpopularniejsze opcje, z których obie odnotowały w tym roku duży napływ zainteresowania i kapitału. Grayscale’s Bitcoin trust wzrósł o 1,6 mld dolarów w pierwszej połowie 2020 roku.

Grayscale ułatwia inwestorom wejście na rynek, usuwając wiedzę techniczną i zrozumienie wymagane do przechowywania kryptokur walut. To przyciągnęło więcej inwestorów – niektórzy z nich byli nawet skłonni zapłacić za ETH z 700% premią.